Informacija keliaujant į Rusiją per Baltarusiją

Atgal

Informacija keliaujant į Rusiją per Baltarusiją

2018-02-17

Dėmesio! Europos Sąjungos piliečiams vykti automobiliu į Rusiją tranzitu per Baltarusiją šiuo metu yra draudžiama. Kelionė galima tik autobusu (Per Latvijos Respubliką) ir lėktuvu.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija, remdamasi Rusijos Federacijos pateikta oficialia informacija, praneša, kad ES ir trečiųjų šalių piliečiai į Rusijos teritoriją gali įvažiuoti tik per tarptautinius pasienio punktus. Tačiau tokių tarptautinių kontrolės punktų Rusijos pasienyje su Baltarusija ES ir trečiųjų šalių piliečiams, vykstantiems iš vienos šalies į kitą automobiliais ir traukiniais, nėra nustatyta. Pažeidus Rusijos atvykimo į šalį tvarką, nustatyta administracinė atsakomybė.

Rusija jau nuo 2016 m. pavasario sugriežtino per Baltarusiją įvažiuojančiųjų trečiųjų šalių piliečių patikrą. Pasitaiko atvejų, kai atvykstantieji automobiliu ar traukiniu į Rusiją neįleidžiami. Tačiau patikra nėra masinė, ji vykdoma selektyviai.

Latvijos pasienyje su Rusija, taip pat Lietuvos pasienyje su Kaliningrado sritimi veikia tarptautiniai kontrolės punktai, todėl patekti per juos į Rusiją ES ir trečiųjų šalių piliečiams, vykstantiems automobiliais ir traukiniais bei turintiems visus būtinus dokumentus, nėra jokių apribojimų.

Išsamesnės informacijos dėl Rusijos valstybinės sienos kirtimo sąlygų rekomenduojame teirautis Baltarusijos ar Rusijos pasienio postuose.


KELIONĖS IR POILSIS

"Riaturas plius" yra oficialus organizatorių Teztour, Novaturas, Kidy Tour kelionių pardavimo partneris. Pasirinkite organizatorių: